služby    podmínky    technické parametry    reference    kontakt    FAQ
 

Máte-li dotaz týkající se funkčnosti serveru, neváhejte a zeptejte se...

Otázky ...
1Mohu použít server mindstorm.cz pro odesílání elektronické pošty (SMTP server)? >>>>
2Při připojování k poštovnímu serveru mi MS Outlook oznámí: Server, ke kterému jste připojeni používá zabezpečovací certifikát, který nelze ověřit. 0x80096004 Chcete dále používat tento server?. Co to znamená? >>>>
3Nastavím-li si server one.mindstorm.cz jako SMTP server, jak to, že nemohu odeslat poštu? Poštovní klient hlásí tuto chybu: Jeden z příjemců byl serverem odmítnut. Odezva serveru: 554 Recipient address rejected. Relay access denied. >>>>
4Nabízíte i "doménový koš?" >>>>
... a odpovědi

Mohu použít server mindstorm.cz pro odesílání elektronické pošty (SMTP server)?
Ano, určitě to není problém. Je jen třeba správně nastavit poštovního klienta.

Při připojování k poštovnímu serveru mi MS Outlook oznámí: Server, ke kterému jste připojeni používá zabezpečovací certifikát, který nelze ověřit. 0x80096004 Chcete dále používat tento server?. Co to znamená?
Nebojte se, vše je v pořádku, pravděpodobně používáte jednu z nejnovějších verzí programu MS Outlook (nebo Outlook Express). Outlook a poštovní server spolu komunikují šifrovaně, k šifrování jsou použity tzv. klíče (neboli certifikáty). Tato hláška znamená, že Outlook nepovažuje certifikát serveru mindstorm.cz za důvěryhodný, protože jej nemá naimportován ve své databázi důvěryhodných certifikátů. Na tento dotaz odpovězte ANO. Outlook se takto bude ptát při každém svém spuštění.

Nastavím-li si server one.mindstorm.cz jako SMTP server, jak to, že nemohu odeslat poštu? Poštovní klient hlásí tuto chybu: Jeden z příjemců byl serverem odmítnut. Odezva serveru: 554 Recipient address rejected. Relay access denied.
Server one.mindstorm.cz vyžaduje, aby člověk, který přes něj chce poslat poštu, měl na něm také účet. Je zde zakázáno přeposílání e-mailu z neznámých zdrojů (tzv. open relay). K odeslání pošty je (stejně jako pro její výběr) nutno zadat své jméno a heslo. Zároveň mezi sebou poštovní klient a server komunikují šifrovaně. Proto je třeba poštovního klienta nastavit následujícím způsobem: Pro POP3 i SMTP službu je využito šifrování SSL a komunikace mezi serverem a klientem probíhá na portech 995 (POP3) a 465 (SMTP). Jak je nutno nakonfigurovat program MS Outlook (nebo Outlook Express) je ukázáno zde. Majitelé jiných klientů si jistě poradí... :)

Nabízíte i "doménový koš?"
Ano, tuto službu lze na požádání nastavit, upozorňujeme však na větší množství spamu které vám bude docházet do poštovní schránky.